Pomoc frankowiczom

Pomoc frankowiczom

*BEZPŁATNIE* przeprowadzimy analizę Twojej umowy kredytowej w CHF

*BEZPŁATNIE* możesz porozmawiać z Prawnikiem i omówić Twoją indywidualną sytuację

*BEZPŁATNIE* złożyć sprawę w Sądzie

Planujesz zakup, budowę, remont domu lub mieszkania bądź apartamentu? A może myślisz o kupnie działki poza miastem? Chcesz zacząć zarabiać inwestując w apartamenty pod wynajem?

W każdej z tych sytuacji jedną z podstawowych opcji finansowania o jakiej możesz pomyśleć to kredyt hipoteczny. Pamiętaj, że w odróżnieniu od innych form kredytowych, to decyzja z reguły na wiele lat, a często – jak mówimy – na całe życie.

Dlatego warto bardzo dobrze się do niej przygotować.

A jeszcze lepiej, skorzystać z pomocy ekspertów. 

Pomożemy Ci przeprowadzić skutecznie cały proces, od momentu dokładnej oceny Twojej zdolności kredytowej aż po uruchomienie środków na Twoim koncie.

Kiedyś popularny, dziś absolutnie znienawidzony – kredyt we frankach.

Promowany przez banki jako innowacyjny produkt kredytowy, przez wysoki skok waluty spowodował drastyczne podwyższenie spłacanych rat, tym samym ogromne straty finansowe u wielu kredytobiorców. Jest jednak światełko w tunelu, ponieważ przez ostatnie kilka lat zapada około 80% pozytywnych wyroków o unieważnienie kredytu we frankach lub tzw. odfrankowienie.

Kilkanaście lat temu, dzięki marketingowej ofensywie banków, bardzo popularne stały się kredyty w innych walutach. Szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej, cała Polska zainteresowała się tematem, a każdego dnia tysiące Polaków zaciągało zadłużenie waloryzowane nie w polskich złotówkach, ale w dolarach amerykańskich, euro, czy – najpopularniejszy scenariusz w naszym kraju – we frankach szwajcarskich. Rocznie udzielano kredytów CHF o wartości nawet kilkudziesięciu miliardów złotych.

To, o czym wówczas nie mówiło się głośno to fakt, że umowy kredytowe kształtowane były bardzo jednostronnie, przerzucając całe ryzyko związane z umową kredytową w obcej walucie na klienta, zabezpieczając interesy banku.

Wszystkie problemy rozpoczęły się po drastycznym skoku waluty, który przełożył się na ogromny wzrost rat kredytów we frankach. Obecnie frankowicze mają poważne problemy ze spłatami zobowiązań wobec banków, co przekłada się w wielu przypadkach na bankructwo konsumenckie.

Perspektywy na obniżenie kursu waluty są bardzo znikome, stąd frankowicze szukają pomocy – na szczęście na pomoc przychodzi Trybunał Sprawiedliwości UE, a także sądy polskie.

W dniu 3 października 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wypowiedział się w sprawie skutków stosowania klauzul niedozwolonych (C-260/18, Dziubak).
Po wydanie tego wyroku 88 proc. spraw w sądach I instancji zakończyło się korzystnie dla konsumentów
(przed jego wydaniem sądy polskie również uznawały za niedozwolone klauzule dotyczące wypłaty jak i spłaty kredytu frankowego, jednak skala korzystnych rozstrzygnięć była mniejsza).

Kluczowym skutkiem wyroku jest uznanie przez Trybunał za kluczową woli konsumenta w sporze z bankiem.
Oznacza to, że sąd powinien uwzględnić opinię kredytobiorcy, jeżeli ten uzna, że orzeczenie o nieważności umowy jest dla niego korzystną opcją.
Innymi słowy Sędziowie powinni uwzględnić aktualne interesów frankowiczów, a sądy nie powinny utrzymywać nieuczciwych, wadliwych warunków umów kredytowych, jeśli konsument żąda ich unieważnienia.

Skutkiem unieważnienia umowy kredytowej jest zwrot przez bank na rzecz klienta spłaconych rat.
W związku z tym, że kredyty frankowe zaciągane były kilkanaście lat temu, kwota spłaconych rat wraz z wpłaconymi odsetkami przewyższą kwotę zaciągniętego kredytu. Unieważnienie kredytu pozwala więc wielu kredytobiorcom uwolnić się całkowicie zaciągniętego zobowiązania.

blank

Co zyskujesz współpracując z CK Akrybia?

Oszczędności

Oferujemy bezpłatną analizę umowy CHF, bezpłatną konsultację z prawnikiem, bezpłatne założenie sprawy w Sądzie

Formalności

Wszystkie formalności są po naszej stronie.

Współpracujemy z najlepszą Kancelarią CHF w Polsce- więc nie musisz się martwić - wszystkim zajmiemy się za Ciebie!

Czas

Proces jest już znany i przewidywalny, skuteczny prawnik przeprowadzi go bardzo szybko i sprawnie.