Kredyt Firmowy – co można wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

Oczywiście nie możemy odliczyć całego kredytu od kosztów przychodu. Możemy natomiast odliczyć wszystkie opłaty związane z udzieleniem i obsługą kredytu,

a więc prowizję, ubezpieczenie kredytu  (ubezpieczenie na życie kredytobiorcy) oraz odsetki.

Wszystko to co wiąże się z obsługą kredytu jest kosztem uzyskania przychodu.

 

Należy jednak pamiętać o kilku sprawach:

  • wliczyć w koszty możemy jedynie zapłacone odsetki
  • kredyt firmowy musi być wykorzystany wyłącznie na cele związane z działalnością
  • w przypadku kredytu firmowego zaciągniętego na potrzeby zakupu lub budowy, aby odpisać ją od podatku inwestycja musi być oddana do użytku.

 

 

Kredyt dla Firm – główne formy finansowania

Kredyt firmowy gotówkowy – najszybszy i najprostszy w uzyskaniu, kwota kredytu może być przeznaczona na dowolny cel

Kredyt firmowy obrotowy – kredyt ten jest również dosyć łatwy w uzyskaniu, nie ma konieczności gromadzenia dodatkowych dokumentów.  Kredyt ten pomaga w spłacaniu bieżących zobowiązań. Można przeznaczyć go na spłaty faktur, zakup towarów, środków do produkcji. Banki udzielają go w formie kredytu obrotowego ratalnego lub w  formie odnawialnej linii kredytowej na bieżącym rachunku. Atutem kredytu na rachunku bieżącym jest to że pieniądze są dostępne w każdym momencie, natomiast odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty. Jest to typ kredytu odnawialnego, każda spłata pozwala na użycie ponownie tych samych pieniędzy. Odsetki naliczane są tylko od pobranej kwoty, co oznacza że jeśli nie będziesz korzystać z debetu w danym miesiącu koszty kredytu w danym miesiącu będą mniejsze lub nawet zerowe.

 

Kredyt firmowy inwestycyjny – kredyt ten jest przeznaczony na realizowanie inwestycji  w celu powiększania majątku firmy. Czyli np. zakup nowych sprzętów, modernizację budynku, hal, siedziby firmy, zatrudnianie nowych pracowników.  Aby uzyskać kredyt inwestycyjny w zależności od banku, oraz celu na jaki ma być przeznaczony, należy posiadać wkład własny oraz przedstawić biznesplan lub plan inwestycji.

 

Kredyt firmowy zabezpieczony – nie każdy kredyt firmowy musi mieć zabezpieczenie, jednak bardzo niewiele banków decyduje się na posiadanie takich kredytów swojej ofercie. Dlatego też, kredyt firmowy niezabezpieczony w praktyce się nie zdarza. Kredyt firmowy zwykle jest więc zabezpieczony, a forma tego zabezpieczenia może być bardzo różna. W sytuacji wyboru takiego zabezpieczenia warto porozmawiać z doradcą kredytowym który podpowie, co w konkretnym przypadku będzie najlepszą formą takiego zabezpieczenia.

 

Aby wybrać najlepszy kredyt firmowy watro poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertami różnych banków. Przede wszystkim powinniśmy określić cel pożyczki oraz dopasować ofertę do aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się nasza działalność. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego eksperta finansowego, który kompleksowo podejdzie do tematu finansowania działalności gospodarczej.

PAMIĘTAJ!

Pomagamy pozyskać środki na rozwój Twojego biznesu.

*BEZPŁATNIE* przeprowadzimy analizę indywidualnej sytuacji klienta

*BEZPŁATNIE* pomożemy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji w celu uzyskania najkorzystniejszej oferty

*BEZPŁATNIE* możesz liczyć na naszą pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach w trakcie procesu wnioskowania

Co zyskujesz współpracując z CK Akrybia?

Oszczędności

Warunki kredytów podlegają negocjacjom.

Współpracując z nami możesz liczyć na bardziej korzystne warunki niż bezpośrednio w banku.

Oszczędzaj na wysokości prowizji, marży, dodatkowych ubezpieczeniach!

Formalności

Wszystkie wnioski i formalności łącznie z negocjacjami z bankiem są po naszej stronie.
Dzięki współpracy ze nami nie musisz się martwić - wszystkim zajmiemy się za Ciebie!

Czas

Wprowadź się do wymarzonego mieszkania/domu w ekspresowym czasie!

Z uwagi na wieloletnią pracę z większością banków w Polsce możemy bezpośrednio kontaktować się w Twoim imieniu z bankiem, tak aby usprawniać cały proces tym samym maksymalnie skracając jego czas.